czwartek, 11 maj 2017 18:29

Okulary Oakley – 3 dowody na to, że są naprawdę wyjątkowe

Okulary Oakley wyróżnia najbardziej zaawansowana technologia w świecie optyki. Marka ta jest znana i ceniona na całym świecie. Swój sukces zawdzięcza między innymi materiałowi Plutonite, z którego jako jedyna tworzy soczewki wyróżniające się doskonałą jakością optyczną oraz niezwykle trwałą i lekką konstrukcją. Okulary Oakley zapewniają doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVA, UVB i UVC, a dzięki najnowszym technologiom gwarantują najbardziej realistyczne widzenie nieporównywalne z innymi konkurencyjnymi soczewkami.

To nie jedyne wyróżniki marki Oakley. Poznaj 3 dowody na to, że tworzone przez nią okulary są naprawdę wyjątkowe.

1. Zaawansowana technologia soczewek

Jednym z najważniejszych wyróżników marki Oakley jest zaawansowana technologia soczewek.

Inżynierowie Oakley pracują codziennie nad zaawansowanymi technologiami, w które uzbrojone są poszczególne soczewki. Wszystko po to, aby zapewnić doskonałą ochronę przed zróżnicowanymi warunkami pogodowymi, w trakcie prowadzenia pojazdów, a także podczas uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Walory estetyczne nie pozostają im przy tym obojętne. Dzięki temu zarówno okulary przeciwsłoneczne Oakley, jak i okulary korekcyjne doceniane są na całym świecie – wyjaśnia specjalista firmy 1242.eu.

Jedną z takich technologii jest polaryzacja, a więc filtr odbijający fale, które odpowiadają za powstawanie oślepiających refleksów świetlnych. Taki filtr jest szczególnie przydatny osobom spędzającym dużo czasu za kierownicą, a także w innych warunkach, w których występuje duże ryzyko działania ostrego słońca. Soczewki okularów Oakley wyposażone są także w Transition, a więc fotochrom, dzięki któremu poziom ich zaciemnienia samoistnie dopasowuje się do panujących w danej chwili warunków świetlnych. Iridium to specjalna powłoka lustrzana, która redukuje oślepiające refleksy świetlne. Zapewnia lepszą widoczność także podczas dużego zachmurzenia lub niskiego natężenia świetlnego.

Soczewki Oakley uzbrojone są również w Hydrophobic, który zapobiega przyleganiu kurzu, kropel wody oraz tłuszczu, zapewniając tym samym duży komfort i większe bezpieczeństwo. Warto również podkreślić, że marka Oakley dysponuje soczewkami o różnorodnych zabarwieniach. Dzielą się one na dwie kategorie. Pierwsza z nich to soczewki przyciemniające, zalecane przede wszystkim w pogodne dni. Druga natomiast to soczewki rozjaśniające, które przystosowane są do niekorzystnych warunków pogodowych.

2. Wysokiej jakości materiały opraw Oakley

Oprawy marki Oakley są bardzo lekkie, funkcjonalne i niezwykle komfortowe. Do ich produkcji wykorzystuje się różnego rodzaju jakościowe materiały. O-Matter to formowany wytryskowo i dodatkowo oczyszczany niezwykle lekki materiał, który nie ciemnieje pod wpływem słońca. Oprawa wykonana z tego materiału jest nie tylko bardzo elastyczna, ale przede wszystkim niezwykle trwała. To z tego materiału wykonano kultowy model w całej historii marki – Oakley Frogskin. Zastosowanie aluminium pozwala na tworzenie bardzo oryginalnych opraw metalowych. Niekiedy materiał ten łączy się także z różnego rodzaju plastikami. Jest on bardzo lekki. Okulary przeciwsłoneczne Oakley Twoface zostały wykonane właśnie z tego materiału.

Ręcznie tworzony kilkuwarstwowy acetat umożliwia tworzenie ciekawych połączeń kolorystycznych oraz niezwykle oryginalnych wzorów. Acetat to materiał hipoalergiczny, który składa się między innymi z jedwabiu. Firma Oakley stworzyła także stop pięciu zmieszanych metali. W jego skład wchodzi między innymi aluminium. C-5 daje efekt bardzo odpornej, ale zarazem lekkiej metalowej oprawy. Kolejnym materiałem używanym przez Oakley jest tytan, którego wyróżnia ultralekkość i odporność na korozję. Dzięki tytanowi firma tworzy jedne z najbardziej wytrzymałych opraw na świecie. Zauszniki okularów wykonywane są z włókna węglowego, dzięki czemu wyróżnia je niebywała lekkość i elastyczność.

3. Oakley – najlepsze okulary sportowe

Dzięki nieustannym eksperymentom i testom nowych pomysłów, powstają coraz to nowsze i bardziej doskonałe okulary Oakley, dostępne dla wszystkich zawodowych sportowców.

Okulary sportowe to specjalność tej firmy. Rok 1980 przyniósł firmie ogromny sukces związany z powstaniem pierwszych gogli dla zawodników motocrossu. To właśnie w tych okularach swoje największe sukcesy odnosili najbardziej znani sportowcy – mówi ekspert 1242.eu.

Kolejne lata to również kolejne sukcesy firmy Oakley i wciąż rosnąca rzesza zawodowców, którzy jej zaufali. Nic dodać, nic ująć. Marka każdego dnia udowadnia, jak wielki wpływ na osiągnięcia sportowe ma zapewniona przez jej okulary precyzja widzenia.

Okulary Oakley to rozwiązanie nie tylko dla sportowców. Produkty tej marki sprawdzą się także w codziennym użyciu, gwarantując nie tylko modny wygląd, ale również trwałość i wygodę użytkowania.

Dodatki do ciuchów

Farbowanie jako drugie życie ubrań

Farbowanie jako drugie życie ubrań

Farbowanie ubrań znów staje się modne. Jest to najskuteczniejszy sposób, aby stara garderoba dostała drugie życie. Idealnie sprawdza się w czytaj dalej
Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet Każda z nas posiada inną karnację, inny kolor oczu, inne rysy twarzy. czytaj dalej
Poczuj się jak prawdziwa gwiazda

Poczuj się jak prawdziwa gwiazda

Jak wiadomo kobiety naprawdę uwielbiają nosić biżuterię i nie ma się, co temu dziwić, ponieważ każdej z nich dodaje ona czytaj dalej
Modne buty zimowe do sukienek i spódnic – poradnik

Modne buty zimowe do sukienek i spódnic – poradnik

Pomimo minusowych temperatur nie chcesz rezygnować z kobiecych stylizacji? Nie wiesz, jakie połączenia sprawdzają się o tej porze roku? Sprawdź czytaj dalej
  • 1