wtorek, 23 lipiec 2019 14:46

Zegarek to nie tylko gadżet. Do czego jest ci tak naprawdę potrzebny?

Modne zegarki Modne zegarki

Tak naprawdę zegarek nie jest ci potrzebny. Godzinę, datę, czas na świecie możesz zawsze sprawdzić w telefonie.

A jednak stale masz go ze sobą. A jeśli nie, czujesz, że twój lewy nadgarstek jest pusty. Zegarek spełnia bowiem więcej funkcji, niż może ci się wydawać.

Wyznacznik klasy i stylu

Odkąd zegarek tak naprawdę przestał nam być potrzebny, stał się ważniejszym elementem stylizacji. Musi do niej idealnie pasować, a czasami pełni w niej o wiele istotniejszą funkcję – dodaje jej elegancji. Nawet zwykłe ubranie w stylu casual business może wyglądać znacznie lepiej, jeśli dodatkiem do niego jest wyjątkowy zegarek.

Te najbardziej eleganckie męskie zegarki są bardzo ozdobne. W zasadzie proste w formie, zamontowane na bransolecie jak lekko sportowy zegarek Carrera marki TAG Heuer, mają bardzo ciekawy cyferblat. Eleganckie, lekkie, dodające szyku – zegarki stają się tak ważnym elementem stylizacji, jak na przykład buty.

Wyznacznik statusu społecznego

Warto zwrócić uwagę także na to, że zegarek bywa traktowany jako wyznacznik statusu społecznego. Jego noszenie wiąże się z pewnego rodzaju klasą. Męskie zegarki czasami potrafią osiągać zawrotne ceny, więc ich noszenie może oznaczać po prostu wysoki status społeczny.

Ale nie tylko. Zegarek często jest prezentem, na przykład od wdzięcznych pracowników czy pełnych uznania partnerów biznesowych. Jego noszenie bywa więc znakiem, że jest się dla nich po prostu ważną osobą.

Ważna pamiątka

Znaczenie ma także to, że taki podarowany zegarek może być ważną pamiątką. Przyjęło się, że zegarki są dobrymi prezentami na bardzo wiele różnych okazji. Daje się je na komunię, często z okazji jubileuszu, rodzice obdarowują nimi dzieci, które skończyły studia czy inny etap edukacji. Zegarek jest prezentem na najważniejsze święta, wydarzenia, ma oznaczać gratulacje. Staje się ważną pamiątką dla obdarowanego, która ma przypominać te niezwykłe momenty z życia.

Zegarki przechodzące z pokolenia na pokolenie

Najlepszej jakości mechanizmy kwarcowe, jak te, które ma w sobie zegarek Carrera, są bardzo trwałe. Dlatego zegarki bardzo często bez problemu przetrzymują wiele lat. Mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, często w nienaruszonym stanie lub wymagające tylko drobnej renowacji.

Zegarek po ojcu, dziadku czy pradziadku to najcenniejsza pamiątka. Staje się niejako rodzinnym skarbem, który dalej będzie przechodził z rąk do rąk. A te najlepszej jakości będą służyć nowym właścicielom przez kolejne lata.

A może po prostu przydatny gadżet?

Duże tarcze męskich zegarków służą nie tylko do umieszczenia cyferblatu. Mieści się na nich o wiele więcej wskaźników, które mogą być przydatne w różnych sytuacjach.

I chociaż godzinę możemy sprawdzić na telefonie, podobnie zresztą jak inne parametry, zegarek może być o wiele bardziej praktyczny. Wskaźniki takie jak barometr, wysokościomierz, godziny w innych strefach czasowych, stoper, timer czy też liczenie kalorii – nawet te najbardziej eleganckie zegarki mogą mieć więcej funkcji, niż myślisz.

Dodatki do ciuchów

Farbowanie jako drugie życie ubrań

Farbowanie jako drugie życie ubrań

Farbowanie ubrań znów staje się modne. Jest to najskuteczniejszy sposób, aby stara garderoba dostała drugie życie. Idealnie sprawdza się w czytaj dalej
Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet Każda z nas posiada inną karnację, inny kolor oczu, inne rysy twarzy. czytaj dalej
Poczuj się jak prawdziwa gwiazda

Poczuj się jak prawdziwa gwiazda

Jak wiadomo kobiety naprawdę uwielbiają nosić biżuterię i nie ma się, co temu dziwić, ponieważ każdej z nich dodaje ona czytaj dalej
Modne buty zimowe do sukienek i spódnic – poradnik

Modne buty zimowe do sukienek i spódnic – poradnik

Pomimo minusowych temperatur nie chcesz rezygnować z kobiecych stylizacji? Nie wiesz, jakie połączenia sprawdzają się o tej porze roku? Sprawdź czytaj dalej
  • 1